top of page

Reklama

Nowy pojazd dla strażaków z konińskiej ,,dwójki"

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wzbogaciła się o nowy pojazd ratowniczy, który trafi do strażaków z JRG 2.


Chodzi o ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 9,1/52 Renault Kerax wyposażony w silnik o mocy 330 kW (440 KM), uterenowiony napęd 6x6 oraz kabinę w układzie 1+1+1. - Zastąpi on pojazd GCBA 9,5/60 Man TGA, który uczestniczył m.in. w międzynarodowej misji gaszenia pożarów lasu w Szwecji oraz Grecji. Pojazd zostanie włączony w skład Modułu GFFFV Poland i będzie mógł być dysponowany poza granice kraju w ramach modułu poznańskiego.


Nowy samochód został wyposażony w autopompę umożliwiającą tłoczenie słonej wody oraz specjalny system umożliwiający sprawny załadunek i rozładunek przenośnego zbiornika wody o pojemności 13 000 litrów. Auto posiada zbiornik wody o pojemności 9100 litrów oraz autopompę o wydajności 5200 l/min, działko wodno-pianowe o wydajności 3200 l/min, linię szybkiego natarcia o długości 40 m, wciągarkę linową, maszt oświetleniowy z lampami LED oraz sprzęt oświetleniowy i łączności - poinformował nas bryg. Andrzej Lewandowski, Naczelnik Wydziału Kwatermistrzowsko - Technicznego KM PSP w Koninie.

Zdjęcia: st. kpt. Sebastian Andrzejewski


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page