top of page

Reklama

Nowe narzędzie edukacyjne w słupeckiej komendzie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy pozyskała nowe narzędzie do prowadzenia działań edukacyjno-prewencyjnych. Mowa o mobilnym symulatorze zagrożeń - moduł las i jeziora.


Pozwala on w sposób interesujący, interaktywny i intuicyjny uświadomić o zagrożeniach w lesie i nad wodą. Moduł podzielony został na dwa regiony: reprezentujący poprawne oraz niepoprawne zachowania w lesie i nad jeziorem. Symulator wyposażony został w system kamer HD. Obraz z kamer oglądać można na zewnętrznym urządzeniu, co zwiększa atrakcyjność i efektywność prowadzonych pokazów.


- Jest to niezwykle innowacyjny produkt pozwalający w sposób interesujący, interaktywny i intuicyjny uświadomić możliwe przyczyny powstania pożarów oraz wybrane zagadnienia z zakresu ochrony środowiska np. rozpalone ognisko w niedozwolonym miejscu - możliwość zaprószenia ognia w lesie, wyrzucanie niedozwolonych substancji w lesie, plaża niestrzeżona i ludzie kąpiący się na niestrzeżonej plaży, gdzie jest zakaz kąpieli czy używanie sprzętu wodnego bez zabezpieczeń oraz wiele innych - wyjaśnia Przemysław Kowalczyk z KP PSP w Słupcy.


Urządzenie ma za zadanie edukację dzieci, młodzieży oraz mieszkańców powiatu słupeckiego. Zakupiony moduł wzbogaci ofertę realizowanych działań prewencyjno – edukacyjnych. Będzie ono narzędziem dydaktycznym w czasie przeprowadzanych corocznych akcji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach, a także wizyt w komendzie oraz w czasie dni otwartych strażnic organizowanych dla rodzin z dziećmi.


Zakup modułu jest wynikiem realizacji przedsięwzięcia sfinansowanego ze środków: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Lasów Państwowych Nadleśnictwo Grodziec, gminy Strzałkowo i Zagórów. Wartość zadania opiewa na kwotę 38 191,00 zł, z czego 76,38 % pochodzi ze środków WFOŚiGW w Poznaniu.

Zdjęcie: mł. bryg. Mariusz Pawela (PSP Słupca)

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page