top of page

REKLAMA

Niezwykły podróżnik w Słupcy

Znany podróżnik i działacz społeczny, Jan Mela był gościem kolejnego spotkania zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę w Słupcy (17.05).


Jana Melę, którego w zasadzie nie trzeba przedstawiać, znają i podziwiają i młodsi i starsi, a jego historia z przed wypadku i po nim chwyta za serce. Jest jak dotąd jedyną osobą na świecie z niepełnosprawnością, któremu w wieku 15 lat udało się zdobyć w jednym roku dwa bieguny. Wspinał się również na Kilimandżaro, Elbrus, El Capitan oraz przebiegł New York City Maraton


W minioną środę (17 maja) Janek Mela gości w Słupcy w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Spotkanie było możliwe dzięki realizacji przedsięwzięcia grantowego Kulturalna Biblioteka finansowanego z projektu Kultura bez Barier. Uczestnicy spotkania wysłuchali jak Jasiek opowiadał o swoim życiu, a w tle widzowie mogli zobaczyć bogatą galerię zdjęć z wypraw oraz fotografii rodzinnych.


Bez żadnych barier opowiadał o swojej niepełnosprawności o tym jak wyglądało i jak wygląda jego życie. I co podkreślał kilkukrotnie że nie pełnosprawność to nie koniec aktywnego życia. Wspominał o wielkim wsparciu rodziców i przyjaciół.


Na zakończenie spotkania każdy miał możliwość zadania pytań ,rozmowy i co najważniejsze zdobycia autografu i selfie.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page