top of page

Reklama

Nawiedzenie Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim w parafii p.w. św. Mateusza Apostoła w Myśliborzu

Wielkim wydarzeniem w życiu mieszkańców parafii pod wezwaniem świętego Mateusza Apostoła w Myśliborzu było nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.


Wydarzenie to poprzedziły liczne msze święte, na których wierni modlili się o dobre przeżycie czasu nawiedzenia. Okolicznościowe kazania głosił ks. Radosław Cyrułowski-Dziekan dekanatu Konin III, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego oraz ks. Prałat Zbigniew Szygenda- wieloletni proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, duchowny pochodzący z myśliborskiej parafii.


Nawiedzenie obrazu w parafii w Myśliborzu rozpoczęło się 10 października o godz. 17:30. Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w eskorcie Straży Pożarnej przybyła do nas z Kawnic, z parafii Matki Bożej Pocieszenia. Parafianie z radością oczekiwali na powitanie obrazu na drodze prowadzącej do kościoła. Podczas ceremonii pocałunki na obrazie złożyli proboszcz parafii ks. Andrzej Czubaszewski i ks. dziekan Andrzej Urbański. Proboszcz parafii w Kawnicach ks. Janusz Tokarczyk przekazał ks. Andrzejowi Czubaszewskiemu Ewangeliarz.


Potem wszyscy wyruszyli w uroczystej procesji w kierunku kościoła. Obraz niosły kolejno delegacje z parafii: strażacy, radni z terenu parafii oraz przedstawiciele sołectw, ojcowie i matki, młodzież, przedstawiciele rady parafialnej i Koła Żywego Różańca oraz dzieci ze szkoły podstawowej w Radolinie. Po ceremonii powitania rozpoczęła się uroczysta msza święta z udziałem księży przybyłych z golińskiego dekanatu, której przewodniczył ks. dziekan Andrzej Urbański. Następnie po zmierzchu odbył się apel jasnogórski, nabożeństwo za zmarłych oraz Pasterka Maryjna. Po zakończeniu Eucharystii rozpoczęło się czuwanie modlitewne, mieszkańców z poszczególnych wsi należących do parafii.


Ważnym przeżyciem w czasie peregrynacji był udział we mszy świętej uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie. W czasie homilii ksiądz prałat Zbigniew Szygenda, absolwent tejże szkoły, podkreślił wagę uroczystości i zawierzył społeczność szkolną Matce Bożej Częstochowskiej.


Nawiedzenie zakończyło się dziękczynną Eucharystią, której przewodniczył ksiądz biskup Radosław Orchowicz. Po mszy świętej odbyła się ceremonia pożegnania Matki Bożej, a następnie kopia obrazu Jasnogórskiego odjechała do parafii p.w. Biskupa Mikołaja

w Lądku.


Obraz nawiedza kolejno parafie w naszym dekanacie. W każdej parafii gości przez jedną dobę. Wszędzie przyjmowany jest przez rzesze wiernych uroczyście i radośnie. O ważności tego wydarzenia dla mieszkańców świadczyły m.in. piękne dekoracje trasy przejazdu obrazu, prywatnych posesji, przydrożnych krzyży i kapliczek, ale przede wszystkim przygotowanie wiernych od strony duchowej. Nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej było wielkim, niezwykłym i długo oczekiwanym wydarzeniem, które poruszyło parafian i na pewno pozostanie na długo w ich serach i pamięci.


Barbara Jarońska
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page