top of page

Reklama

Narodowe Czytanie w Lądku

Akcja Narodowe Czytanie także w gminie Lądek. Wczoraj (20 września) na sali OSP w Lądku m.in. samorządowcy i uczniowie czytali dzieła Adama Mickiewicza.


Przypomnijmy, że tegoroczną lekturą są ,,Ballady i romanse". W Lądku czytano takie utwory jak: ,,Świtezianka", ,,Pani Twardowska", ,,Romantyczność", czy ,,Lilie". - Podczas uroczystości usłyszeliśmy także nazwiska laureatów konkursu literacko - plastycznego zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lądku, którego hasło brzmiało: ,,Przyroda w Balladach i romansach Adama Mickiewicz". Honorowy patronat nad konkursem zgodził się objąć Wójt Gminy Lądek Pan Artur Miętkiewicz, który ufundował nagrody dla zwycięzców.


Laureaci konkursu to: pani Wiesława Wrzesińska, Zofia Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Ciążeniu, Michalina Kolańska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lądku, Oliwia Nowaczyk z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ratyniu.


Wyróżnienia zdobyły: Antonina Michalak (ZSP w Lądku), Amelia Kacprowicz (ZSP w Ratyniu), Karolina Woźniak (SP w Ciążeniu). Serdecznie gratulujemy - poinformowała Marta Portala, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lądku.

Zdjęcia: Jerzy Orchowski

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page