top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Narkotykowy gang rozbity. Działał m.in. w Słupcy

Grupa przestępcza, działająca m.in. w Słupcy, Koninie i Poznaniu miała prowadzić do obrotu około 300 kg narkotyków. W ramach śledztwa ujawniono kilkadziesiąt osób.


Marihuana, kokaina, klofedron i klefedron – takie narkotyki na rynek wprowadzać mieli członkowie gangu działającego na terenie naszego województwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Śledcze Polski pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi.


Śledczy ustalili, że członkowie grupy przestępczej mogli działać już od około czterech lat. Swoim obszarem obejmowali m.in. Poznań, Konin i Słupcę. Do pierwszych zatrzymań doszło już w 2022 roku. Członkowie gangu mieli być zaangażowani w przemyt marihuany z Hiszpanii. Zarzuty zostały postawione wobec 94 osób, z których 50 już otrzymało akt oskarżenia i skierowano sprawy do sądu.


Sześciu podejrzanych zostało zatrzymanych przez policję, która zabezpieczyła cztery kilogramy kokainy o wartości około miliona złotych w Koninie. Ponadto, odebrano przedmioty używane do pakowania i wysyłki narkotyków. W akcji tej funkcjonariuszy wspierali kontrterroryści z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Poznania.

Do kolejnych pojmań doszło w lutym tego roku.


Łącznie podejrzanych jest blisko 40 osób. Śledczy zarzucają im wprowadzenie do obrotu co najmniej 300 kg narkotyków. Wobec dziewiętnastu osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zdjęcia: CBŚ

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page