top of page

Reklama

Najaktywniejsi czytelnicy z gminy Golina wyróżnieni. Nagrody wręczył im sam Czesław Mozil

To była pierwsza, ale na pewno nie ostatnia Gala Czytelnicza w Golinie. W niedzielne (17.03) popołudnie miejscowa biblioteka uhonorowała najaktywniejszych czytelników, a wszystkich mieszkańców zaprosiła na niezwykłe spotkanie z Czesławem Mozilem.


Po raz pierwszy Biblioteka Publiczna w Golinie zorganizowała Galę Czytelniczą. Ideą wydarzenia jest nie tylko uhonorowanie najaktywniejszych ,,książkożerców", ale również promocja czytelnictwa. Golińska książnica uhonorowała czytelników w czterech kategoriach.


Wśród rodzin, które wypożyczyły największą ilość książek znaleźli się: Państwo Kaczmarkowie - Magdalena i Marek wraz z Polą i Franciszkiem, Państwo Waliniakowie- Karolina i Kamil wraz z Gabrielą i Matyldą oraz Joanna Nowicka i Robert Mazurkiewicz wraz z Antoniną i Lilianną.


Antonina Grobelna, Lena Jasińska i Szymon Jarolewski byli najaktywniejszymi czytelnikami wśród dzieci. W kat młodzież zostali uhonorowani: Maria Sławska, Agnieszka Maze i Zofia Łechtańska. Wśród dorosłych najaktywniejszymi czytelnikami okazali się: Andrzej Domiszewski, Agnieszka Jasińska oraz Aneta Borecka.


Nagrody wręczył burmistrz Mirosław Durczyński, dyrektor biblioteki Żanetta Matlewska oraz Czesław Mozil, który uświetnił I Galę Czytelniczą. Muzyk opowiedział o swoim życiu prywatnym i zawodowym. Następnie zabrał widownię z wyjątkową muzyczną podróż. Na koniec można było zdobyć od niego autograf i zrobić sobie z nim zdjęcie.


Kommentarer


bottom of page