top of page

Reklama

Na nudę nie mogli narzekać. Ferie z biblioteką gminy Słupca

Mimo, że tegoroczne ferie zimowe nie do końca przypominały tych białych sprzed lat, dzieci i młodzież z terenu gminy Słupca wcale nie narzekała na nudę. Szeroki wachlarz zajęć przygotowała Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym.


W pierwszym tygodniu zajęcia odbywały się w hali sportowej w Koszutach , natomiast w drugim tygodniu w hali sportowej w Kowalewie Opactwie. Aktywności przeprowadzone zostały przez Monikę Paszek - dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Słupca oraz Magdalenę Kusiołek – bibliotekarza.


W tym roku biblioteka postawiła na warsztaty: slime, z masy solnej oraz lego, ale nie zabrakło również zajęć animacyjnych, sportowych i integracyjnych. Codziennie na uczestników zajęć czekała moc atrakcji.


Warsztaty slime zrobiły wśród dzieci prawdziwą furorę. Slime to zabawka, masa plastyczna, która rozwija: zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. Najprościej mówiąc – dzieci go uwielbiają. Utworzenie idealnej masy zajmuje czasami sporo czasu i wymaga od dziecka wytrwałości w dążeniu do zakończenia wytyczonego sobie zadania. Taką determinacją wykazali się wszyscy uczestnicy , doprowadzili swojego slima do doskonałej formy.


Podczas warsztatów z masy solnej uczestnicy mieli okazję pobawić się twórczo z wyjątkowym tworzywem plastycznym. Dowiedzieli się jak przygotować masę oraz jak zadbać o odpowiednie wysuszenie i utwardzenie prac.


Dzięki firmie Brick 4 Kidz z Konina, dzieci miały przyjemność uczestniczyć w unikalnych warsztatach z Lego, podczas których zbudowali urządzenia, które pomogły stworzyć niesamowite obrazki i nie tylko.


Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia animacyjne, integracyjne i sportowe, które ćwiczą nie tylko ciało, ale i umysł.


Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca (niżej podpisana) serdecznie dziękuje Pani Wójt Grażynie Kazuś, a także dyrektorom szkół z terenu gminy Słupca- Pani Agacie Kopczyńskiej oraz Pani Beacie Przybylskiej za możliwość skorzystania z obiektów sportowych, dzięki którym w pełni mogliśmy zrealizować swoje pomysły. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom zajęć za liczny udział i wspólną zabawę, a rodzicom uczestników za zaufanie.


Monika Paszek


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page