top of page

Reklama

,,Na mój sukces zapracowało wiele osób" Zawodniczka Słupczanki Słupca najlepsza w Wielkopolsce

Piłkarka Słupczanki Słupca – Margarita Królak została wybrana najlepszą zawodniczką Wielkopolskiego Związki Piłki Nożnej w 2023 roku.


Margarita Pochodzi z gminy Ślesin i to właśnie tam stawiała w lokalnym klubie swoje pierwsze piłkarskie kroki. Po rozpadzie drużyny dołączyła do Noteci Gębice. Obecnie jest skrzydłową w drużynie Słupczanka Słupca, z którą w minionym sezonie zdobyła mistrzostwo kobiecej IV ligi.


Wyróżnia się jako jedna z najskuteczniejszych strzelczyń w swoim klubie. Została nominowana przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej do tytułu najlepszej zawodniczki 2023 roku. Dzięki licznym głosom w mediach społecznościowych oraz uznaniu ze strony WZPN sięgnęła po ten tytuł.


- Dla mnie ta nominacja już znaczyła bardzo dużo, a wygranie tego jest przypieczętowaniem mojej ciężkiej pracy przez cały ten rok. Na mój sukces zapracowało wiele osób. Dziękuję mojemu trenerowi Mirosławowi Kwaśnemu, bo to właśnie pod jego okiem moja forma jest najlepszą jaką kiedykolwiek miałam. Nauczyłam się bardzo dużo i wiem, że jeszcze dużo treningów przede mną. Dziękuję całej drużynie, bo to razem z nią sięgnęłyśmy po mistrzostwo ligi. Jestem szczęśliwa i bardzo dumna, że zostałam najlepszą zawodniczką w Wielkopolsce w 2023 roku – powiedziała nam Margarita Królak.


Z Margaritą kilka miesięcy temu udało nam się przeprowadzić obszerniejszy wywiad w ramach serii Echa Stadionów. Zachęcamy do jego obejrzenia.


Comments


bottom of page