top of page

Reklama

Mikołajkowe warsztaty z Domem Kultury w Golinie

Przygotowania do dekorowania wnętrz naszych domów z okazji świąt Bożego Narodzenia ruszyły już pełną parą. W morzu komercyjnych trendów, plastikowych błyskotek i świecidełek warto poświęcić czas na przygotowanie rękodzielniczych ozdób, ponieważ to właśnie one jeszcze bardziej cieszą oko.


Dokładnie w mikołajki – 6 grudnia 2023 r. w miejscowym domu kultury odbyły się okolicznościowe warsztaty artystyczne, podczas których uczniowie z kl. V b i VI a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z nauczycielami Lilianą Czajkowską i Przemysławem Ciesielskim poznawali technikę przygotowywania świątecznych aniołków techniką makramy.


Z jej tajnikami zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik przy wsparciu Arkadiusza Maślaka i Renaty Stasińskiej. Podczas wspomnianych zajęć dzieci wykonały bardzo ciekawe w swojej formie przestrzenne prace z użyciem misternie wyplatanego sznurka. Śmiało mogą być one oryginalną dekoracją w ich domach.


Na zakończenie dodać należy, iż zgodnie z wielowiekową, mikołajkową tradycją nawet na spotkaniu w domu kultury nie obyło się bez słodkości, którymi były pyszne pierniki.


Przemysław Ciesielski

Zdjęcia: Arkadiusz Maślak

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page