top of page

REKLAMA

Mieszkanka naszego powiatu oszukana metodą ,,na e-węgiel"

Słupeccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa "na e-węgiel". Do słupeckiej komendy zgłosiła się kobieta, która nie otrzymała zamówionego surowca, pomimo wpłaty pieniędzy. Ogłoszenie o jego sprzedaży po kilku dniach od publikacji zostało usunięte z mediów społecznościowych.


- Mieszkanka naszego powiatu na portalu społecznościowym przeczytała ogłoszenie dotyczące sprzedaży węgla ekogroszku. Postanowiła skorzystać ciekawej oferty i dokonać wpłaty 1350zł za pośrednictwem strony internetowej e-węgiel. Jak ustalono na podany przez oszusta numer konta bankowego, kobieta dokonała niezbędnej wpłaty.


Jednak po kilku dniach ogłoszenie zniknęło ze strony internetowej, a sprzedawca nie odbierał telefonu, w tym nie odpowiadał na licznie przesłane wiadomości tekstowe. Kobieta zdecydowała się o wszystkim poinformować policjantów i zawiadomić o oszustwie - informują słupeccy policjanci.


Funkcjonariusze apelują, aby być ostrożnym przy tego typu zamówieniach. - Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt - radzą.

Zdjęcie poglądowe


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page