top of page

Reklama

reklama-festiwal-nauki-słupca-echo-słupcy.png

Mieszkańcy pożegnali wakacje

To była prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Wiele atrakcji czekało na uczestników Festynu na Zakończenie Lata w Golinie (02.09).


Pogoda jak na zamówienie - było ciepło i świeciło słońce. Taka aura zachęcała do przyjścia na Targowisko Miejskie w Golinie, gdzie odbył się Festyn na Zakończenie Lata. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, zarówno dla młodszych jak i tych starszych.


Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały wiele pyszności, które można było degustować. Liczne stoiska zachęcały do zakupu różnych gadżetów. Nie zabrakło również dmuchańców, byka rodeo, trampoliny, czy fotobudki 360. Najwięcej działo się jednak na scenie, która była sercem imprezy.


Na niej można było usłyszeć kilka kultowych hitów muzycznych w wykonaniu chóru Wokaliza. Następnie odbyło się wspólne gotowanie ze znanym kucharzem - Tomaszem Strzelczykiem. Razem z paniami z Goliny przygotował pyszne leczo, które spróbowała publiczność.


Podczas festynu odbyła się także kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku czytano fragmenty dzieła Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem". Gościem specjalnym była aktorka Ewa Kasprzyk. Po Narodowym Czytaniu odbyło się spotkanie z przybyłym gościem, podczas którego widownia mogła poznać wiele ciekawych faktów z życia artystki.


Sobotnie wydarzenie było doskonałą okazją do podsumowania konkursu na napisanie bajki ,,Golinianie Dzieciom". W tym roku nagrodzono Monikę Kolińską, Martę Kubicką, Ewę Kwitowską, Kingę Ligocką, Huberta Napierałę, Nadię Nowacką, Aleksandrę Rojek, Alicję Tomaszewską, a także seniorów z Dziennego Domu Seniora+ w Golinie pod kierownictwem Anety Janiak.


Sporym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się występ klauna Kluseczki. Jego pokaz bawił, ale także zaskakiwał za sprawą wielu sztuczek. Widownia z ogromnym zaangażowaniem brała udział w występie komika, który zwieńczył festiwal kolorów. Potem na scenie wystąpiła Kapela Podwórkowa ,,Z Kopyta" z Kazimierza Biskupiego. Cały festyn zakończyła zabawa z DJ.


Organizatorem wydarzenia była Gmina Golina, Biblioteka Publiczna w Golinie, Dom Kultury w Golinie oraz stowarzyszenie Razem dla Goliny.

Artykuł sponsorowany


bottom of page