top of page

Reklama

Mieszkańcy i wypoczywający mogą czuć się bezpieczniej. W Ostrowitem powstał Posterunek Policji

W tym roku na terenie powiatu słupeckiego zaczęły funkcjonować dwa nowe Posterunki Policji. Jeden z nich powstał w Ostrowitem. W czwartek (11 stycznia) miało miejsce jego oficjalne otwarcie.


Posterunek znajduje się w nowo wybudowanym budynku, w którym znajduje się również placówka pocztowa i gminna biblioteka. W jednostce ma pełnić służbę sześciu funkcjonariuszy z kierownikiem asp. szt. Adrianem Półrolniczakiem. Cały budynek ma powierzchnię ponad 300 m2. Gmina Ostrowite na jego budowę pozyskała 2,3 mln zł z Polskiego Ładu. Wkład własny, który objął również zakup nowego radiowozu, wyniósł 500 tys. zł.


Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Ostrowitem pod swoją opieką będą mieli obszar ponad 100 km2. W skład gminy wchodzą 43 miejscowości., które zamieszkuje około 5 300 osób. W sezonie letnim przebywa na terenie gminy Ostrowite ponad 10 tys. osób.


Podczas uroczystości otwarcia nowego posterunku i przekazania radiowozu, st. post. Jakub Zawal otrzymał wyróżnienie od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu za wysoką ocenę uzyskaną w trakcie szkolenia podstawowego.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page