top of page

Reklama

Michał Pyrzyk z mównicy sejmowej mówił o postulatach słupeckich rolników

Jak zapowiedział, tak zrobił. Michał Pyrzyk przekazał ministrowi rolnictwa postulaty, które otrzymał od słupeckich gospodarzy.


Przypomnijmy, że w poniedziałek (19 lutego) posła Michała Pyrzyka w jego biurze odwiedziła grupa rolników z powiatu słupeckiego. Pracujący na roli wręczyli mu listę postulatów. Chcą odstąpienia od Zielonego Ładu i Fit for 55, domagając się stworzenia przyjaznej dla rolników Wspólnej Polityki Rolnej. Żądają wprowadzenia ceł na produkty z Ukrainy, obniżenia cen nawozów azotowych oraz liberalizacji rynku fosforowych i potasowych. Dodatkowo, postulują jasne oznaczenia pochodzenia składników na opakowaniach, zakaz sprzedaży zagranicznych produktów przepakowywanych jako polskie oraz zmiany w przepisach dotyczących nawozów i ograniczenia populacji dzikich zwierząt.


Podczas dzisiejszych (21.02) obrad sejmu z mównicy sejmowej, Michał Pyrzyk wspomniał o postulatach słupeckich rolników. - Zgadzając się w pełni z tymi postulatami rolniczymi wynikającymi z zaniedbań ostatnich ośmiu lat, czego symbolem jest chocholi taniec ministra Telusa z gaśnicą, przekazałem je do ministra rolnictwa, który sukcesywnie już realizuje rolnicze postulaty - powiedział.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page