top of page

Reklama

Miasto zaoszczędziło na energii elektrycznej

Miasto Słupca od początku 2023 roku zakupuje dla części swych jednostek (dla których w tym roku zamontowano instalacje fotowoltaiczne) energię elektryczną w oparciu o ceny hurtowe na rynku energii (ceny indeksu Rynku Dnia Następnego, tzw. rynek RDN) za pośrednictwem nowego sprzedawcy energii.


- Wskazany model zakupu energii polega na bieżącym jej kontraktowaniu po aktualnych cenach giełdowych, z których w miesięcznych okresach rozliczeniowych wyliczana jest średnia cena dla klienta, w tym wypadku dla Słupcy.


Dzięki temu modelowi kontraktowania energii (jej zakupu na rynku hurtowym) Miastu udało się w styczniu tego roku w określonych jednostkach osiągnąć cenę do 10% niższą za 1 MWh, niż cena gwarantowana ustawą na rok 2023, a którą zamrożono do końca roku do poziomu 785 zł netto za 1 MWh.


Co najważniejsze, niższa cena do 10%, niż wskazana cena maksymalna z ustawy, dotyczy najbardziej „prądożernych” punktów poboru energii w mieście, tj. Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Pływalni Miejskiej - przekazał burmistrz Michał Pyrzyk.

Zdjęcie poglądowe


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page