top of page

Reklama

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w gminie Słupca

Książka rozwija dziecięcą fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.


5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym zorganizowała lekcje biblioteczne dla dzieci przedszkolnych z terenu gminy Słupca, które były poświęcone właśnie temu wydarzeniu.


W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki pt. „Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać”. Później dzieci brały udział w różnych zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. rozwiązywały zagadki, rebusy, rozpoznawały bajkę po rekwizycie.


Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.


Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca, Monika Paszek oraz bibliotekarka Magdalena Kusiołek bardzo dziękują wszystkim dyrektorom szkół z terenu gminy Słupca za chęć podjęcia współpracy i możliwość przeprowadzenia zajęć.


Monika PaszekCommentaires


bottom of page