top of page

Reklama

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Przyjmie

Filia biblioteczna w Przyjmie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.


Jest on obchodzony 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe życie.


Z okazji tego święta biblioteki na całym świecie organizują szereg imprez promujących literaturę dla dzieci. Dlatego też filia biblioteczna w Przyjmie postanowiła włączyć się w to przedsięwzięcie. Do książnicy zaproszono dzieci z oddziałów przedszkolnych i pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie wraz z wychowawczyniami: Izabelą Ziemniczak, Magdaleną Lewandowską i Katarzyną Gorzelańczyk.


Swoją obecnością zaszczyciła również dyrektor wspomnianej wyżej placówki – Małgorzata Wąchnicka. Uczestnicy spotkania wysłuchali „Brzydkiego kaczątka”, „Dzielnego ołowianego żołnierzyka” i „Księżniczki na ziarnku grochu” Hansa Christiana Andersena w interpretacji bibliotekarki Anny Nawrockiej oraz pokolorowani ilustracje najbardziej znanych postaci bajkowych, jakie stworzył baśniopisarz.


Dlatego też, podsumowują trafne zdają się być słowa Francesco Petrarki, który opisuje książki w następujący sposób: „W książkach jest coś szczególnego. Książki przenikają nas do głębi (…)”.


Anna Nawrocka


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page