top of page

Reklama

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Cieninie Zabornym

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym zorganizowała lekcje biblioteczne dla przedszkolaków z terenu gminy Słupca w ramach Międzynarodowegi Dnia Języka Ojczystego.


Miały one na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty, troskę o jego rozwój i trwanie. Polszczyzna jest jednym z 25 największych języków na świecie. Język jest czymś w rodzaju okularów, przez które patrzymy na świat, jest częścią każdego z nas - mówimy nim niemal od urodzenia.


-Przykłady pięknej, bogatej, mocnej, precyzyjnej, zabawnej i plastycznej polszczyzny znajdziemy w utworach klasyków polskiej poezji takich, jak Julian Tuwim, Bolesław Leśmian, Jan Brzechwa czy Joanna Kulmowa, a także współczesnych polskich poetek i poetów. Zajęcia rozpoczęły się od czytania  wierszy Julina Tuwima „Lokomotywa” oraz „Abecadło”.


Po krótkiej dyskusji przyszedł czas na zabawy, w których dzieci ochoczo brały udział, m.in.  „kolorowe rebusy”, „słowo na literę…”gimnastykowały swój język, próbowały recytować trudne  „łamacze językowe”. Bawiąc  się w ten sposób można usprawniać aparat artykulacyjny. Na sam koniec dzieci otrzymały dyplomy oraz zakładki do książki za aktywny udział w zajęciach - poinformowała nas Monika Paszek, dyrektor biblioteki.

Zdjęcia: biblioteka


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page