top of page

Reklama

Marzy im się nowy wóz. Strażacy z Woli Koszuckiej po walnym zebraniu sprawozdawczym

Za nimi dwanaście miesięcy intensywnej pracy. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Koszuckiej spotkali się na walnym zebraniu, podczas którego podsumowali miniony rok i wyznaczyli plan działania na najbliższy czas.


Jednostka liczy blisko 90 druhów. W 2023 roku wyjeżdżała do akcji ratowniczo-gaśniczych 17 razy. Pozyskała 5 sztuk ubrania specjalnego trzyczęściowego typu Nomex, 5 par obuwia ochronnego, 6 par rękawic technicznych, 3 latarki, linkę ratowniczą o długości 20 m, wąż tłoczny W52.


Druhowie uczestniczyli w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Mieszana Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zajęła piąte miejsce, natomiast seniorzy uplasowali się na drugiej pozycji. OSP Wola Koszucka wystartowała także w Mistrzostwach KPP OSP, gdzie zdobyła drugie miejsce. Poza tym strażacy zabezpieczali liczne imprezy oraz gościli na festynach.


Druhowie chcieliby pozyskać nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Obecnie na stanie mają tylko lekki pojazd. W 2022 r. swojego Stara przekazali na Ukrainę i obecnie nie dysponują wozem, który posiadałby większy zbiornik z wodą. Poseł Michał Pyrzyk i wójt Artur Miętkiewicz zapewnili druhów, że poczynią starania, aby jednostka wzbogaciła się o nowy wóz. Mają kontaktować się w tej sprawie z powołanym wkrótce nowym Komendantem Wojewódzkim PSP w Poznaniu. Możliwe, że do Woli Koszuckiej trafi pojazd z KP PSP w Słupcy.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page