top of page

Reklama

Marzy im się nowy wóz

Miniony rok był bardzo intensywny dla jednostki z Woli Koszuckiej. Druhowie spotkali się wczoraj (11 marca), aby podsumować minione 12 miesięcy i wyznaczyć plan działania na 2023 rok.


W zeszłym roku strażacy z Woli Koszuckiej wyjeżdżali do 23 akcji ratowniczo-gaśniczych (8 pożarów, 13 likwidacji miejscowych zagrożeń, 2 alarmy okazały się fałszywe). Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, jednostka postanowiła przekazać swój samochód bojowy strażakom w okupowanym kraju.


Przy OSP działa Młodzieżowa Drużyna pożarnicza, która na zawodach powiatowych w 2022 r. zajęła pierwsze miejsce w gminie i drugie w powiecie. Ekipa seniorska również brała udział w zawodach sportowo-pożarniczych. Tam druhowie zajęli trzecie miejsce w gminie i dziesiąte w powiecie.


W ubiegłym roku jednostka zakupiła m.in. 8 szt. ubrań specjalnych, 10 szt. ubrań dla członków MDP, detektor wielogazowy, czy parawan. Na sali wymieniono podłogę i zainstalowano klimatyzację.


Druhowie chcieliby w najbliższym czasie pozyskać nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Wójt Artur Miętkiewicz obiecał, że pomoże im w ich staraniach.


W tym miejscu, bardzo chciałabym podziękować członkom OSP w Woli Koszuckiej za bardzo ciepłe i miłe przyjęcie mnie podczas walnego zebrania sprawozdawczego.Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page