top of page

Reklama

Marzenia szkoły się spełniły. Oficjalne otwarcie nowej sali gimnastycznej w Strzałkowie

To był ważny dzień dla społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzałkowie. Dzisiaj (6 marca) miało miejsce oficjalne otwarcie nowej sali gimnastycznej.


Mieści się ona przy budynku byłego gimnazjum na ul. Ostrowskiej. Jej całkowity koszt wyniósł ponad 6 mln złotych z czego 2 mln zł pochodzą z dofinansowania z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Jak mówił dyrektor placówki - Piotr Gałan - jest to spełnienie wieloletnich marzeń szkolnej społeczności.


- Jest to wyjątkowy dzień. Ta sala gimnastyczna z pewnością będzie służyć nie tylko szkole, ale również lokalnemu środowisku. To już trzecia nasza hala. Pierwsza wybudowana wspólnie z powiatem przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, druga przy szkole w Wólce i dzisiaj oddajemy trzecią. Obiekt ma 850 m2 powierzchni użytkowej z parkietem o wymiarze 30x15 m. Ma pełne zaplecze infrastrukturalne: szatnie, natryski, pokoje sędziowskie, ale także bardzo ważny łącznik ze szkołą.


Ta piękna hala to również miejsce dwóch sal dydaktycznych, które znajdują się na piętrze. Jest to perfekcyjnie zaplanowane. Te pomieszczenia będą nam potrzebne. Wierzę, że w tej sali wszyscy uczniowie będą realizować swoje sportowe marzenia i plany. Ta sala z pewnością dopełnia listę obiektów sportowych, ale jej nie zamyka. Mamy swoje marzenia. Nie mamy basenu. Być może ta perspektywa, tego marzenia, jak ta sala, zostanie kiedyś zrealizowana - powiedział wójt Dariusz Grzywiński.


Podczas uroczystości wręczono liczne podziękowania, przecięto tradycyjną wstęgę, sala została poświęcona, a na zakończenie odbyły się występy sportowo-artystyczne.


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Comments


bottom of page