top of page

Reklama

Mariusz Szczygieł odwiedził Golinę

Zachwyceni, oczarowani, zafascynowani - tacy byli mieszkańcy gminy Golina na spotkaniu autorskim z Mariuszem Szczygłem. Znany dziennikarz, reportażysta i pisarz przybył do Goliny 29 września 2023 roku na zaproszenie burmistrza Mirosława Durczyńskiego i Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetty Matlewskiej.


Gość dał się poznać publiczności jako wspaniały gawędziarz, którego można słuchać bez końca. Opowiadał o swojej drodze twórczej oraz o historiach związanych z powstawaniem popularnych tytułów, np.: „Gottland”, „Nie ma” czy bestselerowego „Osobistego przewodnika po Pradze”.


Nie mogło zabraknąć anegdot o Czechach, przecież Mariusz Szczygieł to autor kilku reportaży o tym kraju. Dawka znakomitego humoru, wiedza i charyzma gościa wprowadziła wszystkich w doskonały nastrój. Osobowość autora i przyjazna atmosfera sprzyjała zadawaniu licznych pytań oraz ciekawej dyskusji.


Zebrani w sali Domu Kultury mogli nie tylko osobiście porozmawiać z naszym gościem, ale także nabyć jego książki oraz uzyskać autograf, który z pewnością pozostanie wartościową pamiątką. W podziękowaniu za wspaniałe spotkanie Mariusz Szczygieł został obdarowany prezentami, które z pewnością będą mu przypominać o wizycie w Golinie.


Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i przybyli na spotkanie

z Mariuszem Szczygłem.


Karolina KasprzakOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page