top of page

Reklama

Marcin Woźniak ponownie w KKS Kalisz

Pochodzący z naszego regionu szkoleniowiec Marcin Woźniak został asystentem trenera w kaliskim KKSie.


39-latek w przeszłości prowadził m.in. SKP Słupca, Sokół Kleczew, LKS Ślesin, czy Jarotę Jarocin. Ostatnio związany był z V-ligowym Polonusem Kazimierz Biskupi. Teraz będzie asystentem pierwszego trenera KKSu - Bartosza Tarachulskiego.


Woźniak był także asystentem selekcjonera w kobiecej Reprezentacji Polski. Uczestniczył w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2013 w Szwecji. W sezonie 2018/2019, wspólnie z Krzysztofem Kapuścińskim, prowadził Polonię Środa Wielkopolska.


Marcin Woźniak związany był z II-ligowcem z Kalisza już w 2019 r. Wtedy był asystentem Ryszarda Wieczorka. - W trakcie dwóch lat pracy w sztabie szkoleniowym KKS-u, Woźniak, wraz pierwszym zespołem, osiągnął awans do eWinner 2. ligi a także grę w barażach o Fortuna 1. ligę. Trener odpowiadał również za poczynania rezerw “Trójkolorowych” w wielkopolskiej PROEKO IV lidze. Przypomnijmy, że drugi zespół KKS-u zadebiutował w sezonie 2020/2021 w najwyższych, wojewódzkich rozgrywkach. Kadra, oparta w dużej mierze na wychowankach Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, awansowała do grupy mistrzowskiej i ostatecznie zajęła bardzo dobre 6. miejsce - wspomina zespół z Kalisza.


W trakcie rozłąki z ,,Trójkolorowymi” Marcin Woźniak odbył trzy staże trenerskie, w tym dwa w znanych z włoskiej Serie A klubów Genoa i Sampdoria, obserwując zajęcia akademii oraz grę najważniejszych drużyn młodzieżowych – zespołów U19 grających w Primaverze. Trener Woźniak w 2022 roku odbył również dwutygodniowy staż w pierwszej drużynie Warty Poznań.


KKS Kalisz to obecnie jedna z najlepszych ekip piłkarskich w Wielkopolsce. Występuje w II lidze. Zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 35 pkt.

Zdjęcie: KKS Kalisz


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Comments


bottom of page