top of page

Reklama

Malowali stopami i dłońmi

Sporo zabawy miały dzieci, które wzięły udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie (18.07).


- Malowanie stopami i dłońmi to świetna zabawa sensoryczna, która bardzo spodobała się dzieciom uczestniczącym w dzisiejszych warsztatach plastycznych. Była to idealna zabawa pobudzająca wyobraźnię. A dodatkowo dzieci były mega uradowane, bo jak wiadomo: dziecko brudne = szczęśliwe.


Dzieci przekonały się, że stopy i dłonie to doskonałe narzędzia do malowania, a ile przy tym frajdy. Malowanie dłoni i stóp ma wiele korzyści. Warto zaznaczyć, że układ dotykowy to największy i najbardziej pierwotny układ zmysłowy. Na dłoniach i w obrębie jamy ustnej znajduje się najwięcej receptorów. Ponadto ta technika plastyczna poprawia sprawność motoryczną, rozwija kreatywność oraz pomaga dzieciom przełamać barierę przed brudzącymi zabawami i kontaktem z różnymi materiałami.


Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za udział w dzisiejszych zabawach plastycznych i zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne już w przyszłym tygodniu we wtorek 25 lipca - czytamy na stronie MGOK w Zagórowie.

Zdjęcia: MGOK Zagórów

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page