top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Magia słów i kreatywności: rozstrzygnięto konkurs „Bożonarodzeniowa scenka filmowa”

Konkursy literackie o tematyce bożonarodzeniowej na stałe wpisały się do grudniowego kalendarza imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie.


Tym razem dzieci z klas VI-VIII z terenu gminy Golina podzieliły się z nami tekstem samodzielnie napisanych miniscenariuszy, zawierających scenki o zwyczajach bożonarodzeniowych oraz wykonały do nich ilustracje.

Na nagrody zasłużyli następujący uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Hubert Napierała, Julia Piekarska i Paulina Sławska. Natomiast Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie doceniono następujących uczniów: Paulinę Czerniak, Gabrielę Grzebielską, Nadię Kasprzyk, Zuzannę Kurleto, Nadię Szczepańską, Adama Woźniaka i Zofię Wróbel. Dzieci pracowały pod kierunkiem Bernadety Kucharskiej - opiekuna koła plastycznego. Spośród uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie wyróżnione zostały: Julia Staszak i Maria Witasik.


Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe. Celem takich konkursów - organizowanych przez biblioteki - jest zainspirowanie dzieci do podjęcia prób literackich oraz rozwijanie ich wrażliwości i wyobraźni.


Bibliotekarki: Karolina Kasprzak, Katarzyna Kolska i Anna Nawrocka bardzo serdecznie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie za wsparcie finansowe.


Anna Nawrocka


Comentarios


bottom of page