top of page

Reklama

Młodzi strażacy z gminy Orchowo na wakacyjnym obozie

Ponad trzydziestoosobowa grupa młodzieży z terenu gminy Orchowo wybrała się na wakacyjny obóz.


- Tegoroczny obóz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dobiegł końca. W tym roku grupa 33 osób z naszej gminy udała się do miejscowości Mrówki (gmina Wilczyn, pow. koniński), gdzie spędzili 10 dni na terenie ośrodka Sun Sport. Tam pod okiem opiekunów i wychowawców zaznali moc różnych atrakcji – wycieczki rowerowe, wyprawy na quadach, plażowanie, kąpiel nad jeziorem, spływy kajakowe, sporty wodne, Paintball, Survival, ASG – szkoła przetrwania, trampoliny i wiele innych.


Dnia 13 sierpnia 2023 roku wspólnie z jednostką OSP Orchowo i OSP Słowikowo udaliśmy się do ośrodka Sun Sport Mrówki celem przeprowadzenia pokazu dla wszystkich uczestników obozu. Udało się zaprezentować kilka elementów, które zaciekawiły młodych adeptów pożarnictwa.


Przygotowaliśmy pokaz ratownictwa technicznego wraz z udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym oraz pokaz gaszenia pożarów. Chętni mogli sami spróbować sił w udzielaniu pierwszej pomocy na przygotowanych fantomach oraz ugasić pożar z użyciem prądownicy. Przedstawiliśmy wszystkim zgromadzonym podstawowy sprzęt ratowniczy w tym także kompletne umundurowanie strażaka. Nie zabrakło oczywiście wspólnych pamiątkowych zdjęć, po których schłodziliśmy wszystkich wodą.


Dziękujemy Ośrodkowi Sun Sport za umożliwienie przeprowadzenia pokazu a szczególnie za organizację obozu na najwyższym poziomie. Organizacja obozu była możliwa m.in. dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środków budżetu Gminy Orchowo. Dzieci i młodzież wrócili cali i zdrowi (a przede wszystkim szczęśliwi) do domów. Już nie mogą się doczekać kolejnych obozów - czytamy na stronie OSP Bielsko.

Zdjęcia: OSP Bielsko i Ośrodek Sun Sport

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page