top of page

Reklama

Młodzi strażacy poznali historię pożarnictwa

Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Golina, Kawnice i Rosocha wzięli udział w wycieczce do Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach k. Grodziska Wielkopolskiego (26.08).


- Na miejscu usłyszeliśmy wiele ciekawych historii z zakresu pożarnictwa, poznaliśmy sprzęt oraz samochody jakie kiedyś brały udział w pożarach, a także mogliśmy zjechać z prawdziwego ,,ześlizgu" jakim każdego dnia zjeżdżają strażacy! Zdecydowanie polecamy to miejsce dla fanów pożarnictwa.


Wspólna fota w muzeum i już zbieraliśmy się aby dojechać do parku rozrywki DELI PARK w Stęszewie Na miejscu pyszny obiad i szaleństwa, most linowy w drzewach, papugarnia czy strefa basenowa totalnie zauroczyły młodzież! Nie przeszkodziła nam nawet 15-minutowa ulewa. Na koniec wycieczki w trakcie powrotu ,,klasyk" czyli przejęliśmy McDonald's!


Podziękowania dla Urzędu Gminy w Golinie oraz Państwowej Straży Pożarnej za wsparcie naszej wycieczki. Osobne podziękowania dla Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz DELI Park za możliwość spędzenia super soboty, a także dla firmy Przewozy Autokarowe Przybylski z Węglewa za bezpieczną podróż oraz bardzo dobrą współpracę - poinformowali druhowie z OSP Golina.

Zdjęcia: OSP Golina

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page