top of page

Reklama

Młodzi dla Słupcy - powalczą o miejsca w składzie rady i fotel burmistrza

Młodzi dla Słupcy to kolejny komitet w naszym regionie powołany na tegoroczne wybory samorządowe.


- Zamierzamy wystartować w wyborach samorządowych w całkiem nowym, niespotykanym w Słupcy formacie. Nie planujemy działać partyjnie, politycznie a generacyjnie/pokoleniowo. Słupca niestety staje się miastem wyludniających się w którym dominują osoby starsze. Dlatego postanowiliśmy działać i zaprosiliśmy do współpracy głównie młodych ludzi – studentów, początkujących przedsiębiorców, młodych rodziców, którzy mają pomysł na nasze miasto i swoją młodością chcą zarażać innych. Nasz najmłodszy kandydat ma zaledwie 19 lat i nie jest obarczony powszechnie występującym lokalnie przekonaniem, że czegoś się nie da. Oczywiście miasto to wspólnota wielu interesów, pokoleń i doświadczeń, dlatego też by nie zarzucono nam ,,młodzieńczego egoizmu” i byśmy mogli szeroko zaprezentować różne wyzwania, zaprosiliśmy do współpracy kilka bardziej doświadczonych osób w średnim wieku. Chcemy w inny sposób mówić o miejskich sprawach, bez oglądania się na interesy tego czy innego ugrupowania, dlatego postanowiliśmy, że żaden z naszych kandydatów nie może być członkiem partii politycznej. Nie udajemy polityków, na co dzień nie chodzimy w szytych na miarę garniturach, jesteśmy młodymi mieszkańcami Słupcy, którzy chcą wziąć sprawy we własne ręce i pomóc zmienić miasto – nasze miasto - podkreśla Artur Nowak, jeden z inicjatorów oraz kandydat w wyborach.


Oprócz niego w wyborach wystartuje: Krzysztof Łęt, Paulina Szymańska, Mariusz Płocharski, Paweł Byczkowski, Marcin Graniczny, Mateusz Budziński, Paweł Wiśniewski, Bartosz Nowak, Wojciech Zysk i Krzysztof Raczyński. Więcej informacji na temat nowej opcji w mieście przeczytacie w mediach społecznościowych Młodych dla Słupcy.

Zdjęcia: Młodzi dla Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page