top of page

Reklama

Listopadowa odsłona Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Dzieło Elżbiety Rodzeń „Chłopak, którego nie było” było tematem do rozmów kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla czytelników dorosłych w filii bibliotecznej w Przyjmie (21.11).


Gdy główna bohaterka powieści Martyna była małym dzieckiem, bawiąc się w chowanego, złamała obojczyk i utknęła w kontenerze. Tam też spędziła samotnie wiele godzin. Osamotnienie sprawiło, że dziewczynka stworzyła sobie wymyślonego przyjaciela — Kubę. Lekarze stwierdzili u niej dziecięcą schizofrenię. Martyna nie uważała, że jest chora.


Gdy dziewczyna dorosła zaczęła pomagać rodzicom w prowadzeniu hotelu. Jednak codziennie musiała znosić niemiłe uwagi ze strony ojca, który stale porównywał ją z jej starszą siostrą. Wszystko się zmienia, gdy niespodziewanie ktoś składa propozycję kupna pensjonatu.


James, prezes firmy, dostrzega w Martynie, to czego nikt inny nie stara się nawet zauważyć i daje jej szansę na nowy start, a ona zszokowana nie wie, co ma zrobić, gdy dostrzega w nim Kubę – jej przyjaciela z dzieciństwa, którego według wszystkich nie było.


Czy Martyna znajdzie w sobie odwagę, by zawalczyć o nowa miłość? Czy dusze, które niegdyś związał los, odnajdą się pomimo przeciwności? O tym dowiecie się sięgając po tę książkę.


„Chłopak, którego nie było” to bardzo ciekawa i zaskakująca pozycja. I mimo, że historia Martyny jest troszkę bajkowa, to właśnie dla tego pięknego i nietuzinkowego pomysłu na jej przedstawienie warto po nią sięgnąć. Oderwiecie się od codziennych trosk, spojrzycie na miłość i przeznaczenie z innej perspektywy.


Na następnym spotkaniu - 13 grudnia 2023 r. - będą omawiane pozycje Jolanty Sad „Zmiana” i „Wybór”, na które serdecznie zapraszamy.


Anna NawrockaOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page