top of page

Reklama

Konińscy strażacy jadą do Grecji

Grecja zmaga się z potężnymi pożarami. Polscy strażacy, podobnie jak w 2021 roku, pojadą wspierać ratowników walczących z żywiołem. Wśród nich są również funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.


W związku z pożarami lasów w Grecji, poprzez ERCC (Europejskie Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego) wpłynęła prośba o pomoc ratowniczą w postaci modułów GFFFV (moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów). Komendant Główny PSP gen. Brygadier Andrzej Bartkowiak w porozumieniu z premierem RP Mateuszem Morawieckim oraz ministrem MSWiA Mariuszem Kamińskim podjęli decyzję o zgłoszeniu gotowości pomocy przez polskich strażaków.


W sumie do Grecji pojedzie 149 strażaków i 49 pojazdów ratowniczo-gaśniczych. - W skład wielkopolskiego modułu, który 19 lipca 2023 r. wyruszył z Ostrowa Wielkopolskiego wchodzą również konińscy strażacy: st. asp. Marcin Szczepaniak, st. ogn. Tomasz Grzelak i st. sekc. Błażej Prybacki oraz ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Koninie - informuje st. kpt. Sebastian Andrzejewski, Oficer Prasowy KM PSP w Koninie.

Zdjęcie: KM PSP w Koninie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page