top of page

Reklama

Konferencja Trzeciej Drogi w Słupcy przed eurowyborami

Przy słupeckiej fontannie miała miejsce konferencja prasowa Trzeciej Drogi przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.


Wzięli w niej udział dwaj kandydaci koalicji z listy wielkopolskie: Krzysztof Hetman i Michał Pyrzyk. Obecni byli również działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego z regionu słupeckiego oraz wicemarszałek Wielkopolski - Krzysztof Grabowski.


Podczas konferencji wicemarszałek Krzysztof Grabowski podkreślił, że wybory do Parlamentu Europejskiego są niezwykle ważne, ponieważ Parlament Europejski decyduje m.in. o budżecie. Zaznaczył, że fundusze unijne w znaczący sposób zmieniły oblicze Wielkopolski i powiatu słupeckiego, przyczyniając się do ich dynamicznego rozwoju.


- Ważne jest, żeby tam w Brukseli reprezentowały nas osoby, które rozumieją samorząd - powiedział Grabowski. Wskazał, że takimi osobami są właśnie dwaj kandydaci Trzeciej Drogi z wielkopolskiej listy. Mowa o Krzysztofie Hetmanie i Michale Pyrzyku. Ten pierwszy wcześniej był m.in. wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Od dwóch kadencji jest europosłem. Michał Pyrzyk to natomiast wieloletni burmistrz Słupcy.


- Prosimy mieszkańców, aby wzięli udział w nadchodzących wyborach. Czasami wydaje nam się, że wybory do Europarlamentu są gdzieś daleko, nie dotyczą nas. Natomiast dotyczą one tak na prawdę fundamentalnych spraw - mówił Michał Pyrzyk. Przypomniał również sześć punktów programowych Trzeciej Drogi do tegorocznych eurowyborów: Europa przygotowana do obrony swoich granic, polski atom i odnawialne źródła energii, Zielony Ład do poprawy, rolnicy z Polski z równymi szansami w Europie, inwestycje w zdrowie oraz Europa cyfrowo konkurencyjna.


Również ,,jedynka" Trzeciej Drogi z Wielkopolski - Krzysztof Hetman podkreślał ogromną rangę tych wyborów. - W Europarlamencie podejmuje się decyzje, które dotyczą naszego codziennego życia. W ciągu najbliższych dwóch lat, jak rozpocznie się kadencja, rozpoczną się prace nad nowym budżetem Unii Europejskiej. To będzie ostatnia szansa na bardzo duże europejskie pieniądze - zaznaczył Hetman.


Comments


bottom of page