top of page

Reklama

Koncert piosenek powstańczych w Strzałkowskiej Strefie Relaksu

Z okazji 79. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Strzałkowie zaprasza na koncert piosenek powstańczych, i nie tylko, w wykonaniu Kapeli Sztajer.


Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę (30 lipca) w Strzałkowskiej Strefie Relaksu. Rozpocznie się o godz. 20. Kapelę Sztajer tworzy grupa młodych przyjaciół, których połączyła miłość do folkloru i kultury stolicy. Wychowując się w Warszawie, zafascynowani jej historią, charakterem, gwarą postanowili wskrzesić i podtrzymywać tradycje orkiestr podwórkowych.


- Od 2013r, z odpowiednim sznytem i fasonem, z kaszkietem na głowie podróżują po stolicy z jej piosenką. Regularnie grają na ulicach Starego Miasta, gdzie wpisali się już w jego krajobraz. Często wzorem dawnych kapel, jeżdżą na Pragę, wchodzą w bramy Brzeskiej, Ząbkowskiej, i grają na podwórkach.


Żywo angażują się również w podtrzymywanie pamięci o bohaterach stolicy. Co roku, 1 sierpnia, dają koncert piosenek powstańczych i zakazanych na rogu pl. Zamkowego i Świętojańskiej. Jeżdżą także z wizytą koncertować w domach chorych weteranów Powstania Warszawskiego. Starają się zachować pamięć, podtrzymywać tradycje, ale przede wszystkim na nowo wpisać w krajobraz Warszawy uliczne orkiestry - informuje GOKiS w Strzałkowie.

Zdjęcie: GOKiS Strzałkowo


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page