top of page

Reklama

Koncert muzyki włoskiej na Dzień Matki

Alberto Amati gościł na deskach Domu Kultury w Golinie dając koncert z okazji Dnia Matki.


Wydarzenie odbyło się w miniony piątek (24 maja). To był niezapomniany wieczór pełen włoskich dźwięków i smaków. Alberto Amati, utalentowany artysta o bogatej muzycznej historii, zabierał zgromadzonych gości w podróż po najpiękniejszych melodiach włoskiej i światowej muzyki.


Alberto odkrył swoją miłość do śpiewu w konserwatorium im. Giuseppe Verdi w Ravennie. Jego talent przewyższył granice fortepianu, a zamiast tego zdecydował się na karierę wokalną. Alberto brał udział w licznych wydarzeniach artystycznych, konkursach i festiwalach piosenki, zdobywając uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.


Od czasu swojego przyjazdu do Polski w 2011 roku, Alberto zdobył serca polskiej publiczności. Jego repertuar obejmuje przeboje od lat 50. do współczesnych, zawsze idealne do słuchania i tańczenia.


Utworem, od którego rozpoczął swój koncert, była oczywiście nieśmiertelna ,,Felicita" - duetu Al Bano & Romina Power. Następnie ze sceny dało się się słyszeć ,,Acapulco" Ricchi E Poveri oraz inne włoskie przeboje: wspomniana ,,Susanna" (Adriano Celentano) i ,,Ci Sarà" (Albano i Romina), ,Volare" oraz ,,Ciao Ciao Bambina" Domenico Modugno, ,,Lasciatemi cantare" Toto Cutugno, ,Buonasera Signorina" Fred Buscaglione, ,Mamma Maria" czy ,,Tornerò", ,,Quando Quando Quando" duetu Marina & Frank.


Alberto Amati doskonale czuje się zarówno na dużej scenie, jak i w kameralnym gronie słuchaczy. Czaruje swoim wdziękiem i ma świetny kontakt z publicznością. Koncert zakończył się oklaskami na stojąco.


Damian Ciesielski


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page