top of page

Reklama

Koncert kolęd i pastorałek w Młodojewie

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Młodojewie przed Świętami odbył się koncert kolęd i pastorałek.


- Pani dyrektor Aneta Sompolska na szkolnym koncercie kolęd i pastorałek powitała zaproszonych gości, rodziców i uczniów oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Skierowała do nas następujące słowa:


"Święta Bożego Narodzenia to czas przepełniony magią wigilijnej nocy, czas przebaczania i miłości, okres wielu refleksji osobistych i pamięci o bliskich, a zarazem czas wesołego kolędowania i nadziei płynącej ze świadomości, iż Bóg stał się człowiekiem.


Łamiąc się symbolicznie wigilijnym opłatkiem, pamiętajmy, że człowiekowi do szczęścia potrzebny jest drugi człowiek. Dlatego moi kochani bądźmy dla siebie mili, szczerzy i szanujmy się wzajemnie bo tak jak powiedziała Matka Teresa z Kalkuty „Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata, wyciągniesz do niego rękę – jest Boże Narodzenie”.

Właśnie tego – dobroci serca dla innych przez cały rok życzę nam wszystkim. Niech święta Bożego Narodzenia będą dla nas czasem dobrych postanowień i abyśmy w tej uroczystej podniosłej scenerii Świąt odkryli głębokie pragnienie bycia lepszymi.


Z okazji zbliżającej się najpiękniejszej Nocy Bożego Narodzenia proszę przyjąć serdeczne życzenia. Niech blask Wigilijnej gwiazdy rozjaśni nasze myśli nadzieją a serca napełni miłością, życzę aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepłej rodzinnej atmosfery a świąteczne dni były oazą spokoju, odpoczynku, radości, zrozumienia aby dodały nam sił.


Mam nadzieję, że każdy z nas spotka się w tych dniach ze zrozumieniem i akceptacją, które wzmocnią nas i zbliżą do siebie. Życzę także, aby święta były pełne symboli i tradycji, abyśmy mogli poczuć zapach choinki i wspólnie z najbliższymi zaśpiewać kolędy.


Życzę także wszystkiego dobrego w zbliżającym się Nowym Roku 2024, aby dał nam szansę zrealizowania planów osobistych, zawodowych, aby był lepszy i dostojniejszy od obecnego, aby niósł ze sobą szczęście i pomyślność.


Życzę aby wszystkie dni w nowym roku były tak piękne jak wigilijny wieczór. Niech Wasze twarze oraz twarze Waszych najbliższych rozpromienia uśmiech, a każdy dzień prowadzi do sukcesów. Serdecznie pozdrowienia oraz życzenia kieruję również do wszystkich rodzin naszych uczniów oraz do Przyjaciół szkoły".


Po życzeniach pani dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia i wysłuchania wystąpienia uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali kolędy i pastorałki. Zachęciła również do wspólnego śpiewania. Po koncercie uczniów spotkała niespodzianka. Niespodziewanie pojawił się Mikołaj, wspierany przez rodziców, który obdarował wszystkich uczniów prezentami.


Następnie przyszedł czas na spotkania przy wigilijnym stole. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci - czytamy na stronie internetowej szkoły w Młodojewie.

Zdjęcia: SP Młodojewo

Commenti


bottom of page