top of page

Reklama

Komendant zakończył służbę

Brygadier Zbigniew Rzemyszkiewicz pożegnał się ze służbą w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Wczoraj (4 grudnia) odbyło się jego uroczyste pożegnanie.


Wśród gości uczestniczących w ceremonii byli przedstawiciele władz samorządowych, zarówno powiatowych jak i gminnych. Ponadto uczestniczyli przedstawiciele policji, wojska, instytucji i stowarzyszeń oraz bliscy odchodzącego komendanta. Do czasu powołania nowego szefa KP PSP w Słupcy, obowiązki komendanta pełnił będzie dotychczasowy zastępca - st. kpt. Robert Brzymyszkiewicz.


Bryg. Zbigniew Rzemyszkiewicz służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1997 r. jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły aspirantów PSP został zatrudniony w Komendzie Powiatowej PSP w Gnieźnie, gdzie zajmował kolejno stanowiska dowódcy zastępu, dowódcy sekcji i zastępcy dowódcy zmiany w JRG. Następnie od 15 stycznia 2011 roku został przeniesiony i mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG w Komendzie Powiatowej PSP we Wrześni.


Z dniem 1 maja 2020 roku Wielkopolski Komendant Wojewódzki powierzył mł. bryg. Zbigniewowi Rzemyszkiewiczowi pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy, a rok później od 01 maja 2021 roku Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Comments


bottom of page