top of page

Reklama

Kolejny tydzień wakacji z biblioteką

Warsztaty taneczne, Lego, slime, magiczne eksperymenty, czy zajęcia sportowe - to tylko niektóre aktywności, w których uczestniczyły dzieci podczas drugiego tygodnia zajęć wakacyjnych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie.


Dzięki firmie Bricks 4 Kidz z Konina uczestnicy warsztatów zbudowali z klocków Lego pokemonowych bohaterów, satelity, planety i marsjańskie łaziki oraz zwierzęta tropikalne. Ponadto dzieci ćwiczyły precyzję i cierpliwość nawlekając koraliki oraz wiążąc supełki na własnoręcznie robionych bransoletkach i breloczkach. Jednak największą radość i zaciekawienie sprawiły im ciągnące oraz świecące w ciemnościach slimy, które dzięki tajemniczym składnikom zamieniały się w ogromne balony.


Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych były zajęcia z mażoretkami. Uczestnicy mogli zapoznać się z podstawowymi akcesoriami mażoretkowymi, tj. pałeczkami, flagą oraz pomponami, które później wykorzystali w układzie taneczno-marszowym w rytm dźwięków wybranych utworów.


Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty taneczne ze Skakanką Dance Golina. Dzieci zapoznały się z różnorodnymi krokami tanecznymi, które „zaowocowały” wspaniałym pokazem tańca. Ponadto pani instruktor przećwiczyła z każdym dzieckiem jak prawidłowo powinny wyglądać ćwiczenia mostka i świecy. Dzięki takim zajęciom najmłodsi mogli poprawić swoją sprawność fizyczną. Taniec bowiem uczy, jak panować nad ciałem i emocjami. To także skuteczny sposób na rozładowanie nadmiaru energii u dziecka w każdym wieku.


Ponadto codziennie uczestnicy zajęć wakacyjnych mieli możliwość wzięcia udziału w zabawach animacyjno-ruchowych pod czujnym okiem bibliotekarek Anny Nawrockiej i Katarzyny Kolskiej oraz animatora sportu Piotra Kusiołka. Można było m.in. zagrać w badmintona oraz wziąć udział w rywalizacji w sportach drużynowych.


Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie we wszystkie proponowane zajęcia, a rodzicom uczestników za zaufanie.


Anna Nawrocka


Comments


bottom of page