top of page

Reklama

Kolejny krok w stronę atomu w naszym regionie

Na odkrywce Jóźwin (gmina Kleczew) miało miejsce uroczyste zawiązanie spółki, która będzie realizowała budowę elektrowni jądrowej w konińskim Pątnowie (13.04).


To kolejny krok w stronę atomu w naszym regionie. Przypomnijmy, że już w październiku zeszłego roku w Seulu (Korea Południowa) nastąpiło podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Polską Grupą Energetyczną, ZE PAK i koreańskim KHNP. Inwestycja ma być realizowana w oparciu o bezpieczną i sprawdzoną technologię reaktorów APR 1400.


W czwartek (13 kwietnia) na skraju odkrywki Jóźwin PGE i ZE PAK podpisały statut spółki PGE PAK Energia Jądrowa S.A. Celem i zadaniem spółki będzie udział w planowanej realizacji budowy elektrowni jądrowej w Koninie. Spółka będzie reprezentować polską stronę we wszystkich etapach projektu, w tym w trakcie realizacji badań lokalizacyjno-środowiskowych, pozyskiwaniu finansowania i przygotowywaniu wspólnie ze stroną koreańską szczegółowego harmonogramu inwestycji, a także w kolejnych etapach uzyskiwania pozwoleń i decyzji administracyjnych.

Zdjęcia z Facebooka: Zbigniewa Hoffmanna (członek Rady Ministrów) i Michała Zielińskiego (Wojewoda Wielkopolski)

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page