top of page

Reklama

Kolejne spotkanie z ,,Kulawą książeczką"

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Gminy Słupca zorganizowała spotkanie autorskie z Dawidem Trzuskolasem (17.03).


Jest on autorem książki „Kulawa książeczka”, która opowiada o tym, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Historie opisane na łamach książeczki opowiadają o losach bohaterów, którzy pomimo pewnych kłopotów potrafią wziąć się w garść i korzystać z życia pełnymi garściami. To zbiór bajek pisanych wierszem starających się oswoić dzieci z innością.


Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie z okazji Światowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych. Brały w nim udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – III. Panu Dawidowi towarzyszyła p. Joanna Perlińska podopieczna Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „PODAJ DALEJ”, która mimo niepełnosprawności - optymizmem, uśmiechem, życzliwością i chęcią życia zaraziłaby każdego.


Podczas spotkania Pan Dawid czytał dzieciom wybrane bajki ze swojej książki i w bardzo ciekawy sposób je omawiał, starając się wyjaśnić wszystkim morał płynący z każdej z nich. Nie zabrakło również zabawy ruchowej, przy której dzieci świetnie się bawiły. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, gdzie pracują i czym zajmują się na co dzień nasi goście.


To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za wyjątkowe, niezwykle fascynujące oraz twórcze dla wszystkich wydarzenie.


Monika Paszek


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!


Comments


bottom of page