top of page

Kolejne spotkanie z ,,Kulawą książeczką"

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Gminy Słupca zorganizowała spotkanie autorskie z Dawidem Trzuskolasem (17.03).


Jest on autorem książki „Kulawa książeczka”, która opowiada o tym, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Historie opisane na łamach książeczki opowiadają o losach bohaterów, którzy pomimo pewnych kłopotów potrafią wziąć się w garść i korzystać z życia pełnymi garściami. To zbiór bajek pisanych wierszem starających się oswoić dzieci z innością.


Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie z okazji Światowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych. Brały w nim udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – III. Panu Dawidowi towarzyszyła p. Joanna Perlińska podopieczna Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „PODAJ DALEJ”, która mimo niepełnosprawności - optymizmem, uśmiechem, życzliwością i chęcią życia zaraziłaby każdego.


Podczas spotkania Pan Dawid czytał dzieciom wybrane bajki ze swojej książki i w bardzo ciekawy sposób je omawiał, starając się wyjaśnić wszystkim morał płynący z każdej z nich. Nie zabrakło również zabawy ruchowej, przy której dzieci świetnie się bawiły. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, gdzie pracują i czym zajmują się na co dzień nasi goście.


To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za wyjątkowe, niezwykle fascynujące oraz twórcze dla wszystkich wydarzenie.


Monika Paszek


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!


28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page