top of page

Reklama

Kolejne podwyżki podatków w gminie Słupca. Tym razem uderzą w rolników

Na czwartkowej sesji (24.11) radni przegłosowali uchwałę podnoszącą stawkę podatku rolnego na 2023 rok.


Pod koniec października informowaliśmy o podwyżkach opłat od nieruchomości. Na ostatniej sesji radni podejmowali uchwałę dotyczącą obniżenia ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa do obliczenia podatku rolnego na terenie gminy Słupca na 2023 rok.


Poprzednia stawka wynosiła 58 zł za kwintal żyta. Komisja Budżetu i Finansów oraz Rolnictwa zaproponowała kwotę 66 zł. Za nią było 11 radnych: Katarzyna Błaszczyk, Jerzy Kopczyński, Jan Kujawa, Leszek Michałowicz, Damian Piasecki, Hanna Smarzyńska, Mariusz Szczepaniak, Agata Urbaniak, Sławomir Wesołek, Józef Włodarczyk i Leszek Woźniak. Przeciw był Łukasz Graczyk, Artur Kuchowicz i Kazimierz Spławski. Nieobecna była Joanna Przybylska.


Ostatecznie za uchwałą dot. obniżenia ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa do obliczenia podatku rolnego na terenie gminy Słupca na 2023 rok było 12 radnych (za był jeszcze Artur Kuchowicz).


Niższą stawkę zaproponował Kazimierz Spławski. Radny wskazał, że rolnicy mają już trudną sytuację związaną z podwyżką cen nawozów, paliw, środków ochrony roślin. Ta propozycja nie została nawet poddana pod głosowanie.

Zdjęcie z archiwumOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page