top of page

REKLAMA

Kolejna odsłona Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Dzieło Danielle Steel „Odpowiedni moment” było tematem do rozmów kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w filii bibliotecznej w Przyjmie (20.06).


Główna bohaterka powieści to Alexandra Winslow, która przeżyła bardzo wiele. Jako siedmiolatka została porzucona przez matkę i szukała pokrzepienia w kryminałach czytanych wspólnie z kochającym ojcem. Wkrótce sama zaczęła pisać opowiadania i okazało się, że ma literacki talent. Po przedwczesnej śmierci ojca, dziewczynę wzięły pod opiekę zakonnice, które zachęcały ją do podążania za marzeniami. W trudnych chwilach Aleksandrę pocieszało pisanie. Podczas studiów skończyła swoją pierwszą powieść. Szybko znalazła wydawcę, pamiętając jednak rady zmarłego ojca, zdecydowała się ukryć pod męskim pseudonimem.


Po latach dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy trafiła na listy bestsellerów, jednak swój sukces wciąż musiała świętować samotnie. Mężczyźni nie rozumieli jej niezależności życiowej i finansowej, przez co nie mogła związać się z nikim na stałe. Do tego doszła głęboko skrywana tajemnica, którą Alexandra starała się zatrzymać tylko dla siebie. Czy kobieta spotkała wreszcie mężczyznę, który nie był zazdrosny o jej pieniądze i talent? O tym dowiecie się sięgając po tę książkę.


„Odpowiedni moment” to interesująca historia zagubionej kobiety. Mimo ogromnych osiągnięć i spełnienia upragnionych marzeń wciąż czuje samotność i pustkę w sercu. Nie chce dłużej znosić tego wszystkiego sama i liczy na pocieszenie. Wraz z bohaterką odkrywamy jej duszę i poznajemy niezaspokojone emocje. Czytelnik niejednokrotnie wzruszy się nad losem kobiety, aby następnie uporczywie trzymać kciuki za pomyślne rozwiązanie sytuacji. Autorka umiejętnie intryguje nas fabułą i sprawia, że ciężko odciągnąć się choć na chwilę od lektury.


Anna NawrockaOstatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page