top of page

Reklama

Kolejna odsłona Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Dzieło Nicholasa Sparksa „Na ratunek” była tematem do rozmów kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla czytelników dorosłych w filii bibliotecznej w Przyjmie (15.11)


Główną bohaterką powieści jest Denise Holton, która samodzielnie wychowuje cierpiącego na zaburzenia mowy czteroletniego Kyle`a. Nie wiadomo, co jest źródłem choroby dziecka: upośledzenie, autyzm czy dysfunkcja słuchu. Denise spędza całe dnie ucząc chłopca mówić, a wieczorami pracuje jako kelnerka. Pewnego dnia podczas burzy rozbija samochód i traci przytomność.


Zdezorientowany malec wysiada i gubi się w lesie. Odnajduje go Taylor McAden - zapalony myśliwy i członek ochotniczej straży pożarnej. Udana akcja zbliża Denise i Taylora do siebie, a zamknięty w sobie Kyle zaczyna wręcz uwielbiać swojego wybawcę. Po kilku miesiącach zaczynają się problemy.


Dręczony wspomnieniami z dzieciństwa, Taylor dokonuje w trakcie służby cudów odwagi, ale odsuwa się od Denise i chłopca, nie wierząc, że może zapewnić im szczęście. Czy Taylor stoczy walkę z samym sobą, aby dojść do tego, co dla niego jest najważniejsze? Na te pytanie odpowie Wam właśnie ta książka.


„Na ratunek" to rewelacyjna powieść, która ukazuje, jak bardzo silna może być miłość matki do dziecka. Udowadnia, że nie ma rzeczy nieosiągalnych oraz że ciężka praca kiedyś na pewno przyniesie efekty - wystarczy tylko chcieć. Książka ta gwarantuje mile spędzony czasu, bez grama nudy i znużenia.


Na następnym spotkaniu - 13 grudnia 2022 r. - będą omawiana książka Karen Schaler „I żyli długo i.. świątecznie”, na które serdecznie zapraszamy.


Anna Nawrocka
Comments


bottom of page