top of page

Reklama

Koło Platformy Obywatelskiej zaczyna działać w gminie Słupca

Wczorajszego wieczoru (21 grudnia) odbyło się inauguracyjne spotkanie nowego koła Platformy Obywatelskiej RP w Gminie Wiejskiej Słupca.


Jak mówią założyciele, dokumenty zostały już przesłane do Zarządu Powiatowego PO RP w powiecie słupeckim i liczą na jak najszybszą decyzję oficjalnie powołującą koło. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszego spotkania, bowiem już teraz widać, że koło to będą tworzyć ludzie aktywni, ciężko pracujący na rzecz wspólnoty lokalnej. Łączymy doświadczenie z kreatywnością oraz chęcią do ciężkiej pracy. Stawiamy przede wszystkim na ludzi chętnych do działania i chcemy, żeby takie osoby były liczniej reprezentowane po wyborach samorządowych. Patrzymy na to co nas łączy, bowiem jedynie wspólnie możemy zmienić rzeczywistość. Intensywnie przygotowujemy się do najbliższych wyborów i zachęcamy wszystkich chętnych do współpracy, również osoby spoza środowiska Platformy - powiedział jeden z założycieli nowego koła Krzysztof Skrzypczak.


- Celem utworzenia koła jest przede wszystkim dotarcie do wszystkich zwolenników i sympatyków, którzy podzielają poglądy i działania kolacji obywatelskiej, i z aprobatą obserwują działania nowego rządu. Jako koło gminne PO za najważniejsze uważamy scalanie środowiska gminy, planujemy wychodzić z inicjatywami na terenie gminy Słupca, docierać do ludzi, stawiać na otwartość i chęć współpracy wszystkich gotowych działać z nami. Oczywiście nie odcinamy się od PO Słupca, bo to grupa naszych koleżanek i kolegów. Zakładając koło nie chcemy też w żaden sposób umniejszać działań przewodniczącego Ryszarda Pilarskiego przeciwnie, mamy nadzieję na owocną współpracę- skomentował Krzysztof Matyjaszek.


- Nikt nie jest ekspertem we wszystkich dziedzinach, dlatego stawiamy na różnorodność i synergię. Chcemy łączyć a nie dzielić, ważne jest to, że ktoś chce pracować, a nie to z jaką frakcją był, czy jest związany. Stawiamy na integrację międzypokoleniową, na aktywny udział w życiu lokalnej społeczności i wspieranie jej inicjatyw. Naszym celem jest działanie i wyjście do ludzi. Priorytetem współpraca ponad podziałami, by sukcesywnie rozwiązywać problemy lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że nasze koło przyciągnie nowe, chcące działać z nami osoby - dodała Katarzyna Dalke.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page