Kierował mimo sądowego zakazu, już kolejnego dnia usłyszał wyrok
- Hubert Graczyk

- 11 maj
- 1 minut(y) czytania
Pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, 33-letni mężczyzna ponownie usiadł za kierownicą. Już dzień później został postawiony przed sądem, który w trybie przyspieszonym wydał wobec niego wyrok.
W minionym tygodniu golińscy policjanci zatrzymali w nocy kierującego samochodem marki Mitsubishi. W trakcie kontroli drogowej policjanci zweryfikowali dane kierowcy w systemach policyjnych. Ustalili wtedy, że 33-letni mężczyzna nadal ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Początkowo kierowca przekonywał funkcjonariuszy, że zawarł z sądem porozumienie, które - w jego opinii - pozwalało mu legalnie prowadzić samochód. Policjanci sprawdzili jednak tę informację i potwierdzili, że sądowy zakaz wciąż pozostaje w mocy.
- 33-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Sprawa została skierowana do rozpoznania w trybie przyspieszonym. Już następnego dnia, 6 maja, mężczyzna usłyszał wyrok sądu. Sąd wymierzył mu karę grzywny, zobowiązał do wpłaty świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także orzekł wobec niego dodatkowy rok zakazu prowadzenia pojazdów - poinformowała asp. Sylwia Król z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Zdjęcie poglądowe






