top of page

Reklama

KGW Lądek dla seniorów

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lądku przy współpracy z Fundacją Biedronki organizowały spotkania dla seniorów w ramach programu „Danie wspólnych chwil”.


Program „Danie Wspólnych Chwil” to odpowiedź na problem samotności seniorów, mający zwracać uwagę również na kwestię prawidłowego żywienia. Ponadto, projekt ma aktywizować lokalny potencjał, zarówno kulinarny, jak i w wymiarze społecznym. - Chcemy, by seniorzy poczuli się zauważeni, docenieni i zaangażowani w życie sąsiedzkie. Program „Danie Wspólnych Chwil” prowadzony jest przez Fundację Biedronki wspólnie z 750 Kołami Gospodyń Wiejskich z różnych miejsc Polski. Ambasadorem programu jest Jakub Kuroń – czytamy na stronie programu.


- Idea programu idealnie wpisuje się w działania naszego KGW – podkreśla przewodnicząca KGW w Lądku, Małgorzata Ciesiółka. - Jesteśmy dla siebie, dla naszej lokalnej społeczności. Dlatego jak tylko pojawiła się taka możliwość nasz zarząd wysłał zgłoszenie do programu. Akceptacja zgłoszenia równała się z podjęciem prac nad przygotowaniem koncepcji spotkań, opracowaniem menu, ustaleniem terminarza, rozesłaniem informacji o spotkaniu - dodaje.


- Każde z trzech spotkań z ,,Danie Wspólnych Chwil" z Fundacją Biedronki było inne, ale równie udane, wzruszające, niesamowite – powiedziała Magdalena Baśkiewicz, skarbnik KGW Lądek. - Na pierwszym spotkaniu seniorzy przejęli inicjatywę, poprowadzili wspólne śpiewy, były opowiastki anegdoty i quizy. Drugie spotkanie to uczta dla ciała i przygotowane przez przedstawicielki jednej z firm kosmetycznych warsztaty z pielęgnacji dłoni. A trzecie spotkanie to same niespodzianki: piękne podziękowanie przygotowane przez Seniorów dla przedstawicielek naszego KGW, krótki występ Orkiestry Dętej OSP Lądek specjalnie dla naszych Gości i przepięknie zagrane Sto Lat, niekończące się rozmowy i moc miłych słów – relacjonują Panie z Lądku.


Jak podkreślają, zorganizowanie takiego spotkania, to praca wielu osób, których wysiłek i zaangażowanie jest nie do przecenienia. To godziny spędzone nad zrobieniem zakupów, przygotowaniem posiłku, nakryciem stołów, wykonaniem dekoracji - wszystko w miłej atmosferze, wspólnie z seniorkami z Koła Gospodyń Wiejskich w Lądku. - Ponieważ program dedykowany był seniorom, w dzień spotkania, to nasze koleżanki, które z racji peselu nie kwalifikowały się do seniorów przejmowały inicjatywę i królowały w kuchni, dwojąc się i trojąc by zaserwować jak najpiękniej przygotowane potrawy - zaznaczają.


Zarząd KGW w Lądku dziękuje wszystkim członkom Koła zaangażowanym w projekt za pracę i poświęcony czas. Seniorom za przyjęcie zaproszenia na spotkania i Fundacji Biedronki za pomysł i środki na realizację programu „Danie wspólnych chwil”.

Zdjęcia: KGW Lądek

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page