top of page

Reklama

Już za tydzień rusza Tour de Pologne. Pierwszy etap wiedzie przez nasz region

Przed nami 80. edycja jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich - Tour de Pologne. Zawody rozpoczną się 29 lipca i potrwają do 4 sierpnia. Pierwszy etap wyścigu przebiega około 50 kilometrów od Słupcy, więc fani kolarstwa z naszego regionu mają doskonałą okazję, aby na żywo zobaczyć zmagania.


Tour de Pologne to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Polski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Organizowany jest od 1928 roku. W 2023 przypada jubileuszowa 80. edycja tego wyścigu.


Inauguracja Tour de Pologne odbędzie się za tydzień w sobotę (29 lipca) w Poznaniu. Zawody powracają do stolicy Wielkopolski po 16 latach. Start pierwszego etapu zaplanowano na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Następnie kolarze udadzą się w kierunku Suchego Lasu, Murowanej Gośliny, Kiszkowa, Pobiedzisk i Kostrzyna. Stamtąd będą kierować się w stronę Środy Wielkopolskiej (ok. 50 km od Słupcy), Zaniemyśla, Kórnika, Mosiny i Lubonia, aby ponad 180-kilometrowy odcinek zakończyć na torze wyścigowym Automobil Klubu w Poznaniu.


Drugi etap Tour de Pologne również rozpocznie się w Wielkopolsce, a dokładnie w Lesznie (ok. 120 km od Słupcy). Cały wyścig potrwa do piątku (4 lipca) i zakończy się finiszem w Krakowie. Prezentujemy Wam wszystkie etapy tegorocznego Tour de Pologne:

  • Etap I: Poznań - Poznań

  • Etap II: Leszno - Karpacz

  • Etap III: Wałbrzych – Duszniki-Zdrój

  • Etap IV: Strzelin – Opole

  • Etap V: Pszczyna – Bielsko-Biała

  • Etap VI: Katowice - Katowice

  • Etap VII: Zabrze – Kraków

Tak przebiega pierwsza trasa tegorocznej edycji Tour de Pologne

Grafika: organizator, zdjęcie nagłówkowe: Tour de Pologne

Comments


bottom of page