top of page

Reklama

Już jutro IV Ogólnopolski Konkurs Szanty i Piosenki Żeglarskiej

Zespół Gumowe Szekle zaprasza w sobotę do Miejskiego Domu Kultury w Słupcy na czwartą edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Konkursowego Szanty i Piosenki Żeglarskiej.


To tegorocznego konkursu zgłosiło się pięć formacji muzycznych: Inisheer, Klątwa Bosmana, Zwrot Przez Twarz, Załoga Szklanego Jasia oraz Liminis. Wszystkie są spoza województwa wielkopolskiego. Przegląd konkursowy rozpocznie się o godz. 14:30. Każda z formacji będzie przez około 20 min. prezentować m.in. swoje umiejętności artystyczne, czy integrację z widownią.


Warto dodać, że będą to początkujące formacje, które zaprezentują swoje autorskie kawałki. Oceniać je będzie specjalnie wyłonione jury. Ogłoszenie wyników o godz. 18:30. Po nim nastąpi koncert wykonaniu laureatów konkursu, gospodarzy Gumowych Szekli, zespołu Trzecia Miłość i zaproszonych gości.

Na scenie wystąpią m.in. gospodarze, czyli zespół Gumowe Szekle; zdj.: Gumowe Szekle


Na zwycięzców czekają nie tylko nagrody pieniężne i rzeczowe, ale również zaproszenia na ogólnopolskie oraz międzynarodowe konkursy i festiwale, m.in.: Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties, Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”, Festiwal Piosenki Żeglarskiej Charzykowy, czy Festiwal Port Pieśni i Pracy w Tychach.


Organizatorzy zapraszają zarówno na oglądanie i słuchanie zmagań uczestników jak i na koncert wieczorowy. Wstęp jest bezpłatny.

Grafika: organizatorzy

コメント


bottom of page