top of page

Reklama

Jodek potasu trafił do gmin

Do wszystkich gmin z terenu powiatu słupeckiego trafiły tabletki jodku potasu.


Jak już wcześniej informowaliśmy, do KP PSP w Słupcy trafiły preparaty zawierające jodek potasu. Było to związane z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej (Ukraina). Dystrybucja tabletek została podjęta w ramach zarządzania kryzysowego i ochrony ludności.


Warto zaznaczyć, że na tę chwilę w naszym kraju nie ma zagrożenia radiologicznego. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego, kto będzie tego potrzebował.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy rozdysponowuje już przekazane środki do wszystkich gmin z naszego powiatu. Punkty dystrybucyjne w przypadku ewentualnego zagrożenia zostaną zorganizowane przez miejscowe urzędy gminy.


- Wojewoda Wielkopolski przekazał do gmin powiatu słupeckiego ilość tabletek, która w przypadku wystąpienia zagrożenia wystarczy dla wszystkich mieszkańców. Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów - przekazało słupeckie starostwo.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Słupcy


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page