top of page

Reklama

,,Jest to największa inwestycja drogowa"

Do 2027 roku ma powstać około 17-kilometrowy odcinek drogi powiatowej. Inwestycja ma wynieść około 250 mln złotych.


- Otrzymaliśmy z Ministerstwa Infrastruktury umowę na budowę łącznika do autostrady A2. W jej ramach mamy dokonać przebudowy drogi na odcinku Niezgoda-Sierakowo. Następnie pobudowanie nowego odcinka drogi od Niezgody, poprzez Łężec, przejście przez drogę krajową nr 92, potem prawdopodobnie pod torami linii kolejowej Poznań-Warszawa i dalej do drogi wojewódzkiej nr 466 przed wjazdem na autostradę - przekazał wicestarosta Czesław Dykszak.


Inwestycja ma być zrealizowana w latach 2022-2027. Jej wartość ma wynieść około 250 mln zł. - Ostateczną kwotę poznamy dopiero po zakończeniu prac, bo to może być różnie - mówił Dykszak. Wspomniany odcinek ma wynieść 17 km.


- Ogłosimy konkurs na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, który określi nam dokładnie jak ma przebiegać ta droga, po których terenach. Teraz mamy jej orientacyjny przebieg. Liczymy, że potrwa to około dwóch lat. Następnie będzie ogłoszony przetarg na budowę - powiedział wicestarosta.


Budowany odcinek ma m.in. za zadanie zimniejszych ruch w samym Strzałkowie i w Słupcy. - Będziemy wtedy mieli bezpośredni przejazd z autostrady do drogi krajowej i dalej do Powidza - wyjaśniał Czesław Dykszak. Powiedział także, że kierowcy nie powinni spotkać się z dużymi utrudnieniami w związku z planowaną inwestycją. Wkopanie pierwszych łopat będzie prawdopodobnie w pierwszej połowie 2025 roku.


- Jest to największa inwestycja drogowa w powiecie i najdłuższa jeżeli chodzi o odcinek. Lubimy wyzwania i stajemy na wysokości zadania, aby im sprostać. Jest to duża liczba pracy. (...) Można tylko życzyć powodzenia, aby wszystko poszło zgodnie z planem i zakończyło się w terminie - powiedział Michał Klotschke, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Słupcy.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page