top of page

Reklama

Jest szansa, że w końcu dobiegnie końca remont powidzkiego rynku

Za około cztery miesiące mają zakończyć się przedłużone remonty rynku w Powidzu.


- Po trudnym okresie związanym z robotami opieszale prowadzonymi przez poprzedniego wykonawcę na powidzkim rynku, przed nami ostatnia prosta. 1 lutego podpisaliśmy umowę z nowym wykonawcą wybranym w drodze przetargu - Izbruk Maciej Rybicki Zakład Ogólnobudowlany, który w ciągu 16 tygodni ma zakończyć inwestycję. Ten sam wykonawca realizuje już roboty w sąsiedztwie rynku na ul. Lokacji Powidza czy ks. Dorszewskiego - poinformował Jakub Gwit, Wójt Gminy Powidz.


Roboty obejmują dokończenie zadania w ramach robót drogowych, przebudowy wodociągu i kanalizacji deszczowej oraz roboty elektryczne na skrzyżowaniu ul. Park Powst. Wlkp – ul. Warszawska – ul. ks. Infułata K. Dorszewskiego, na odcinku w kierunku szkoły, małą architekturę, roboty poprawkowe i wykończeniowe. Całość ma wynieść 987 312, 50 zł brutto.


- Co do poprzedniego wykonawcy - TechFen Grzegorz Osiewała - egzekwujemy kary umowne za opóźnienia i odstąpienie od umowy, a za brak wystawienia faktury za roboty zakończone w ramach czwartego etapu, określone w inwentaryzacji. Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury. Sprawę obecnie prowadzi urząd skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim - dodał wójt.

Zdjęcie z archiwum


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page