top of page

Reklama

Jasełka w szkole podstawowej w Trąbczynie

21 grudnia br. cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie obchodziła Wigilię.


Tego dnia przygotowano w swoich salach świąteczne stoły z najróżniejszymi smakołykami, złożono sobie życzenia i w radosnej atmosferze świętowano ten wyjątkowy czas. Bardzo ważnym punktem dnia były jasełka przygotowane przez uczniów klasy IV wspólnie z wychowawczynią Agnieszką Stogińską.


Młodzi aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Inscenizację wzbogacił występ uczniów kl. II przygotowanych przez Magdalenę Śmigielską, a także pastorałki oraz kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuli magię zbliżających się świąt.


Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły Mirosława Pirucka-Parus, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.


Beata Kwaśniewska

Zdjęcia: Michał Rek

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page